
| : | TPS259830ONRGER |
|---|---|
| : | Hot Swap Controllers |
| : | Texas Instruments |
| : | 2.7-V TO 26-V, |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 2335 |
| : | 1 |
1
$3.2900
$3.2900
10
$2.9600
$29.6000
25
$2.8000
$70.0000
100
$2.4200
$242.0000
250
$2.3000
$575.0000
500
$2.0600
$1,030.0000
1000
$1.7400
$1,740.0000
3000
$1.6500
$4,950.0000
6000
$1.5900
$9,540.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Auto Retry, OVP |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Hot Swap Controller |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 26V |
| Applications | PCI |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Current - Output (Max) | 243µA |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |
| Programmable Features | Current Limit |
| Number of Channels | 1 |
| Current - Supply | 18 A |