| : | USF340-10.0M-0.01%-5PPM |
|---|---|
| : | Through Hole Resistors |
| : | Caddock Electronics, Inc. |
| : | RES 10M OHM 0.0 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 151 |
| : | 1 |
1
$23.3600
$23.3600
50
$20.2500
$1,012.5000
100
$19.4700
$1,947.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Caddock Electronics, Inc. |
| Series | USF |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W |
| Tolerance | ±0.01% |
| Package / Case | Radial |
| Temperature Coefficient | ±5ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.395" (10.04mm) |
| Resistance | 10 mOhms |