
| : | XXS18P1PM12 |
|---|---|
| : | Proximity Sensors |
| : | Telemecanique Sensors |
| : | ULTRASONIC SENS |
| : | - |
| : | Box |
| : | 100 |
| : | |
1
$248.7600
$248.7600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Telemecanique Sensors |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M18 |
| Output Type | PNP-NC/NO, 5-Wire |
| Sensing Distance | 39.37" (1000mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Material - Body | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Sensor Type | Ultrasonic |
| Ingress Protection | IP65, IP67 |
| Indicator | LED |